Preskočiť na obsah

Ministerstvo zdravotníctva aplikácia OverPass

Zverejnené 24.8.2021.

Kategória

Dobrý deň

V mene Ministerstva zdravotníctva si Vám dovoľujeme zaslať viaceré materiály súvisiace s očkovaním a s novým Covid Automatom.

V prílohe mailu nájdete oznam vo formáte mp3, ktorý môžete použiť priamo u Vás v obci v obecnom rozhlase.

Štát pripravil aplikáciu OverPass pre majiteľov prevádzok a organizátorov podujatí, vďaka ktorej budú môcť pohodlne skontrolovať Digitálny COVID preukaz EÚ hostí a návštevníkov.

Aplikácia OverPass je bezplatne dostupná v Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.it.overpass

Od 16. augusta 2021 platí nový Covid Automat, ktorý umožňuje majiteľom prevádzok a organizátorom hromadných podujatí zvoliť si režim pre vstup hostí a návštevníkov. Cieľom opatrení je v čo najväčšej miere chrániť zdravie ľudí a zároveň minimalizovať dopady pandémie na podnikanie a hospodárstvo.

Z toho dôvodu boli zvolené 3 režimy, ktorými sa prevádzka alebo podujatie môže riadiť:

– plne zaočkovaní

– OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní ochorenia Covid-19)

– základ (bez kontroly)

V závislosti od farby okresu a režimu prevádzky/podujatia sa upravujú kapacity v interiéroch a exteriéroch. Kolegovia z Úradu verejného zdravotníctva pripravili aj stručné inštrukcie pre prevádzky:

https://www.uvzsr.sk/docs/uvod/UVZSR_Manual_pre_obchody_a_sluzby_podla_COVID_Automatu.pdf

aj pre Gastrosektor:

https://www.uvzsr.sk/docs/uvod/UVZSR_Manual_pre_gastro_sektor_podla_COVID_Automatu.pdf

Pri vstupe do prevádzok a na podujatia, ktoré fungujú v režimoch plne zaočkovaní a OTP je nevyhnutné, aby sa osoby preukázali potvrdením o očkovaní, testovaní alebo o prekonaní ochorenia Covid-19.  Zodpovednosť za pravdivosť údajov v prípade kontroly prevádzky alebo podujatia nesie hosť/návštevník.

Naďalej ostáva možnosť kontrolovať potvrdenia aj vizuálne.

Na nasledujúcich linkoch nájdete inštruktážne videá pre lekárov, ktorí sa rozhodli očkovať pacientov vo svojich ordináciách. Pokiaľ je taký aj vo Vašej obci, prosím, pošlite mu tieto informácie: